Ciężkie warunki podczas sobotnich spotkań

Chociaż pogoda w sobotę 17 października nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, nasi młodzi piłkarze odbyli zaplanowane spotkania. Orlicy na czele z Tomaszem Niemirą, stoczyli na boisku w Golubiu-Dobrzyniu bój z drużyną z klubu Ułani Grudziądz, a Młodzicy, którymi opiekuje się Kamil Kuczkowski, rozegrali mecz wyjazdowy z piłkarzami z klubu Gol Brodnica. Jaką postawą wykazali się chłopcy z KS Piłkarz Golub-Dobrzyń?

Orlicy w ubiegłą sobotę rozegrali niezwykle wymagające spotkanie. Drużyna z klubu Ułani Grudziądz to silny przeciwnik, jednak to chłopcy z KS Piłkarz G-D wygrali mecz, doprowadzając do wyniku 5:3. Podczas pierwszej połowy meczu, rozegranego na lokalnym boisku, zawodnicy obu drużyn pokazali wyrównaną grę. Jako pierwsi, 2 gole strzelili Goście. Nasi chłopcy nie poddawali się jednak, strzelając celnie do bramki i wyrównując wynik na 2:2. Tuż przed przerwą, zawodnicy z klubu Ułani Grudziądz, zdobyli bramkę, co dało im przewagę 3:2 do końca pierwszej połowy. Po przerwie, piłkarze z KS Piłkarz G-D zaczęli stwarzać wiele sytuacji bramkowych, co szybko doprowadziło ich do wyrównania wyniku. Przed końcem meczu, Orlicy z KS Piłkarz doprowadzili do wyrównania i zdobyli jeszcze 2 bramki, które zapewniły im zwycięstwo. Cieszy fakt, że chłopcy nie załamali się po niezbyt dla nich korzystnej pierwszej połowie, walczyli do końca i udało im się sięgnąć po upragnioną wygraną. Gratulujemy sukcesu i życzymy zapału na kolejne spotkania!

Pogoda, osłabiony skład i nieznane boisko dało się niestety we znaki Młodzikom KS Piłkarz G-D. Wyjazdowe spotkanie w Brodnicy w ramach 9 kolejki Ligi Okręgowej Młodzików Toruń zakończyło się wynikiem 10:0 dla Gospodarzy. Z powodu choroby niektórych zawodników, drużyna "Piłkarza" wystąpiła w znacznie osłabionym składzie. Mimo niekorzystnego wyniku, nasi chłopcy zasługują na pochwałę. Młodzicy KS Piłkarza podjęli walkę i zachowali bojową postawę do samego końca spotkania. Zapał i chęć do gry pozwoliły doprowadzić chłopców do kilku dogodnych sytuacji, niestety nie udało się ich zamienić na bramki. Dziękujemy piłkarzom za zaangażowanie i zasługującą na pochwałę postawę. Następnym razem na pewno będzie lepiej!