Wywiad z Gaborem Grabowskim

KS Piłkarz: Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z piłką nożną?

Gabor Grabowski: Moja przygoda z piłką nożną zaczęła się w wieku 7 lat.

KSP.: Kiedy zacząłeś treningi w KS Piłkarz?

GG.: Treningi w KS Piłkarz G-D rozpocząłem w wieku 7 lat, a moim pierwszym trenerem był Tomasz Niemira.

KSP.: Jak wspominasz okres gry w klubie KS Piłkarz?

GG.: Okres treningów w klubie KS Piłkarz wspominam naprawdę super! W żadnym klubie nie czułem się tak dobrze. Świetnie bawiliśmy się z kolegami z klubu.

KSP.: Co skłoniło Cię do zmiany barw klubowych? Dlaczego wybrałeś właśnie ten klub?

GG.: Chciałem dalej się rozwijać. Czułem, że pora na kolejny krok. Dlatego przeszedłem do klubu Elana Toruń. Barwy Elana Toruń reprezentowałem 2 lata. Moim zdaniem największy postęp w piłkarskiej karierze poczyniłem pod czujnym okiem trenera Sławomira Lubowicza. Po 2 latach pojawiły się oferty z klubów z ekstraklasy. Ostatecznie wybrałem mistrza Polski - Legię Warszawa.

KSP.: Jaka jest Twoja ulubiona pozycja na boisku?

GG.: Najlepiej czuję się, grając na pozycji nr 10 - środkowy ofensywny pomocnik.

KSP.: Jakie są twoje największe osiągnięcia?

GG.: Największym osiągnięciem do tej pory było powołanie do reprezentacji Polski do lat 14 i występ w meczu ze Słowacją, gdzie strzeliłem 1 bramkę. Mecz wygraliśmy wtedy bardzo wysoko - wynik był 5:0.

KSP.: Jaki jest twój życiowy cel? Cel życiowy?

GG.: Oczywiście marzy mi się wyjazd za granicę i treningi w dobrym klubie. Mam nadzieję, że wszystko przyjdzie z czasem. :)

KSP.:  W jakim klubie chciałbyś kontynuować swoją seniorską karierę? Gdzie widzisz się za 10 lat?

GG.: Na razie gram w Legii, ale gdyby pojawiła się inna oferta, na pewno skorzystałbym. Chciałbym grać w lidze angielskiej, gdzie widzę siebie za 10 lat. Zobaczymy, co przyniesie los.

KSP.: Kto jest Twoim wzorem do naśladowania i dlaczego?

GG.: Moim wzorem i idolem jest Cristiano Ronaldo. Podoba mi się jego styl gry i profesjonalizm.

KSP.: Jeżeli nie zostałbyś piłkarzem, to kim chciałbyś być?

GG.: Może trenerem? Chciałbym, aby moje życie kręciło się wokół piłki nożnej. :)

KSP.: Jakiemu klubowi kibicujesz i dlaczego?

GG.: Moim zdaniem najlepszym klubem na świecie jest Real Madryt… No i gra w nim mój idol Ronaldo!