Turniej Orlików w Brodnicy - sprawozdanie i forotelacja

W ubiegły weekend swój Turniej Piłkarski rozegrała Grupa Orlików trenowana przez Kamila Nowatkowskiego. Gospodarzem turnieju była drużyna Gol Brodnica. Młodzi zawodnicy głównie z rocznika 2007 rozpoczęli w niedzielę swoje pierwsze ligowe rozgrywki w życiu! Jak się zaprezentowali?

Nerwy i stres był ogromny co przełożyło się na grę w pierwszych 2 meczach. Pierwszy oficjalny mecz KS Piłkarz II zagrał z drużyną Naprzód Jabłonowo Pomorskie, a drugi z LZS Zbiczno. Starsi o rok i silniejsi fizycznie rywale wykorzystali ogromny stres naszych zawodników i oba mecze zakończyły się przegraną 0:4.

W kolejnym meczu z zawodników zeszło napięcie i gra wyglądała dużo lepiej. Mimo, że Gol Brodnica to drużyna wyraźnie odbiegająca poziomem od pozostałych drużyn, to nasi zawodnicy postawili rywalom twarde warunki i ku zdziwieniu wszystkich do przerwy przegrywali 1:0, mocno strasząc świetnego rywala. Niestety w 2 części meczu zabrakło sił na tak intensywna grę i mecz zakończył się wysoką porażką 0:9.

Ostatni mecz w wykonaniu KS Piłkarz II to spokojna, dobra gra na miary możliwości drużyny. Zwycięstwo 2:1 z Radzynianką Radzyń Chełmiński dały nam 2 piękne gole strzelone przez Kacpra Kowalskiego i Bartosza Truścińskiego. Wygrana w ostatnim meczu dała wiele radości i pozytywnej energii debiutującym zawodnikom.

Wszystkim zawodnikom należą się brawa za postawę podczas Turnieju, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują kapitan Maciej Quaium, Szymon Świderski i Bartosz Truściński