Turniej Żaków w Wąbrzeźnie - 18.09.2016 r.

W minioną niedzielę, 18 września chłopcy z KS „Piłkarz” wraz z trenerem Arturem Chojnackim rozegrali swój drugi turniej w lidze „Żaka”. Tym razem podejmowała nas u siebie MKS „UNIA” Wąbrzeźno.

Chłopcy rozegrali ogółem trzy mecze. W pierwszym starli się z UKS Płużnica zyskując remis 0:0. Kolejny mecz grali z MKS „UNIĄ” Wąbrzeźno. Pierwszą połowę chłopcy zagrali rewelacyjnie, obejmując prowadzenie 2 : 0. W drugiej Polowie „posypało” się trochę ustawienie i kondycja zawodników. Przeciwnik wyrównał a w końcowym efekcie wygrał 4 : 2. W ostatnim meczu rywalizowaliśmy z Chełminianką I Chełmno. Mimo pięknej bramki zdobytej przez Bartka Witkowskiego spotkanie zakończyło się wygraną Chełmna w stosunku 1 : 3 dla przeciwnika.

Należy oddać chłopcom, że dali z siebie wszystko i zagrali bardzo dobre mecze. Wszyscy zasługują na pochwałę. Jednak szczególne uznanie należy się Igorowi Kujawińskiemu, który potrafił wrócić spod bramki przeciwnika i w sytuacji, gdy nasz bramkarz przewrócił się po obronie, zdołał wybić napastnikowi piłkę już z linii bramkowej.

Wszystkich bramki z naszej strony strzelił Bartek Witkowski. Warto jednak podkreślić, że na te gole zapracowała cała drużyna.  Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, którzy pojechali na turniej i gorąco dopingowali naszych zawodników oraz służyli pomocą trenerowi Arturowi Chojnackiemu. Za tydzień w sobotę 24 września „Żaki” z KS „Piłkarz” podejmują przeciwne drużyny u siebie na „Orliku” w Golubiu – Dobrzyniu.

KS „Piłkarz- Żak” reprezentowali: Witkowski Bartek, Dąbrowski Nikodem, Jaworski Maciej, Śliżak Antek, Kujawiński Igor (kapitan),Marunowski Szymon, Fabiszak Nikodem (bramkarz),Grela Paweł,Balinowski Igor, Bogusławski Jan, Kropkowski Maciej, Piątkowski Konrad, Szarek Ksawery, Blokowski Nikodem (bramkarz).