Wychowanek KS Piłkarz w szeregach Legii Warszawa!

Za każdym osiągnięciem sportowym stoi talent, wyrzeczenia i ciężka praca podczas treningów. Właśnie dzięki temu, nasz wychowanek Gabor Grabowski, osiągnął wielki sukces - już od połowy sierpnia spotkać go będziemy mogli na boisku w gronie zawodników Legii Warszawa!!! Jakie były początki jego piłkarskiej kariery?

KS Piłkarz Golub - Dobrzyń – pierwsze kroki na boisku
Gabor Grabowski (ur. 21.04.2002) w KS Piłkarz Golub-Dobrzyń trenował od początku powstania klubu. To tutaj pod czujnym okiem pierwszego klubowego trenera Tomasza Niemiry stawiał pierwsze kroki na piłkarskiej murawie. Jego późniejszymi opiekunami w Piłkarzu byli również Jarek Kaptajn, Artur Bączkowski, a także Kamil Kuczkowski. Podczas swojego pobytu w KS Piłkarzu, wiele razy nagradzany był na Ogólnopolskich turniejach, gdzie zdobywał tytuły najlepszego strzelca i zawodnika. Osoby związane w tym czasie z KS Piłkarz, wspominają Gabora jako zawodnika nie tylko zdolnego, ale obdarzonego rozbrajającym poczuciem humoru, który doceniany był zawsze przez kolegów z drużyny i trenerów. :)

Obecna fotka Gabora, już w barwach Legii widnieje powyżej. Jak wyglądał nasz młody zawodnik, kiedy trenował w KS Piłkarzu? Zdjęcia możecie obejrzeć na filmiku. :)

Dotrzymać kroku starszym - treningi z Elaną Toruń
W 2013 roku, Gabor opuścił szeregi KS Piłkarza i trafił do klubu Elana Toruń, gdzie występował na boisku jako napastnik. Warto zaznaczyć, że chłopak dotrzymywał kroku kolegom z drużyny, mimo iż był od nich 2 lata młodszy! Wielokrotnie otrzymywał również powołania do reprezentacji K-PZPN im. Włodzimierza Smolarka.

Treningi nawet w wakacje
Gabor Grabowski czas na treningi znajduje cały rok! Wraz z innym wychowankiem KS Piłkarz, Wiktorem Pokorowskim objęty jest programem Letniej Akademii Młodych Orłów. Wspólnie z najlepszymi piłkarzami z całego kraju, Gabor uczestniczy w obozach, które organizowane są przez PZPN w Gniewinie. Treningi w ramach LAMO to znakomita okazja aby zdobyć nowe umiejętności, ale też przepustka do profesjonalnej kariery piłkarskiej!

Powołanie do Legii Warszawa!
Gabor Grabowski wyróżniał się na tle innych zawodników do tego stopnia, że interesowały się jego pozyskaniem takie kluby Ekstraklasy jak: Lechia Gdańsk, Lech Poznań, WKS Zawisza Bydgoszcz S.A., UKS SMS Łódz i Legia Warszawa. Ostatecznie, nasz młody piłkarz wstąpił w szeregi Legii Warszawa i od 27 lipca tego roku, trenuje wraz z innymi młodymi zawodnikami tego klubu. Trzymajmy kciuki za Gabora, bo już 16 sierpnia rozpoczyna rozgrywki w Ekstraklasie Młodzików województwa mazowieckiego!

Cały zespół KS Piłkarz dziękuje Gaborowi Grabowskiemu za wspólne treningi! Ale kim byłby młody piłkarz bez trenera, który pokieruje jego karierą? Wyrazy wdzięczności kierujemy wobec pierwszego opiekuna Gabora, Tomasza Niemiry, który w bardzo dużym stopniu zaangażował się w rozwój naszego piłkarza. Jesteśmy dumni z sukcesów Gabora i życzymy aby jego sportowa kariera rozwijała się pomyślnie.

Gabor, mamy nadzieję, że jeszcze o Tobie usłyszymy! :)