Podsumowanie sezonu 2015/2016

PODSUMOWANIE SEZONU 2015/2016 Zawodnicy KS Piłkarz Golub-Dobrzyń mają już za sobą ostatnie spotkania w ramach wiosennej rundy okręgowych rozgrywek, dlatego pora na podsumowanie! Jaki był dla Orlików i Młodzików sezon 2015/2016? Drużyna Orlików trenowana przez Tomasza Niemirę zajęła 9. miejsce w tabeli ligowej. Zaznaczyć w tym miejscu trzeba, że w okręgu toruńskim do rozgrywek przystąpiły 44 drużyny, a nasi zawodnicy po rundzie jesiennej awansowli do grupy 12 najlepszych drużyn. Młodzicy z trenerem Kamilem Kuczkowskim na czele uplasowali się natomiast na 4. miejscu. Zobaczmy, jak przedstawia się miniony sezon w liczbach?

Po znakomitej rundzie jesiennej w ramach Ligi Okręgowej Toruń (2. miejsce w tabeli!), Grupa Orlik awansowała do grupy finałowej, w ramach której odbyła 11 spotkań. Wygraną Orlików zakończyły się 4 mecze, jeden remisem, pozostałe zaś wiązały się niestety z przegraną. Zawodnikom KS Piłkarz G-D udało się pokonać drużynę KS Stal Grudziądz, Olimpia I Grudziądz SA, KS Legia Chełmża oraz Olimpia III Grudziądz SA, umieszczając piłkę w bramce przeciwnika 46 razy. Orlikom oraz trenerowi Tomaszowi Niemirze gratulujemy awansu do grupy mistrzowskiej, a także dziękujemy za zaciekłą walkę w rundzie wiosennej!

Jak w tym sezonie wyglądały rozgrywki Młodzików KS Piłkarz G-D? Chłopcy prezentowali znakomitą formę, pokazując, że potrafią prowadzić grę na boisku. W sezonie 2015/2016 uplasowali się na 4. miejscu w tabeli Ligi Okręgowej Toruń, zwyciężając 11 razy, w tym 6 razy na wyjazdowym spotkaniu! Warto podkreślić, że drużyna Młodzików dawała z siebie wszystko na meczach wyjazdowych, remisując z gospodarzami 3 razy i przegrywając tylko 2 mecze. Wysokie miejsce w tabeli udało się młodym zawodnikom osiągnąć strzelając 53 bramki. Przeciwnikom udało się natomiast umieścić piłkę w bramce zespołu Młodzików KS Piłkarz 28 razy. Cały zespół zasługuje na wielkie brawa – oby dobra passa nie opuszczała zawodników w przyszłości!

Sezon 2015/2016 obfitował również w ciekawe wydarzenia sportowe z udziałem młodych adeptów piłki nożnej z Golubia-Dobrzynia i okolic. Jednym z sukcesów klubu okazał się Turniej Piłki Nożnej z Okazji Dnia Dziecka, który przyciągnął rzesze sympatyków i kibiców. Również młodsi zawodnicy dostarczyli kibicom emocjonujących wrażeń, dając z siebie wszystko podczas Turniej DAP Toruń CUP 2015 U7 czy Miniturnieju dla grupy Skrzatów, zorganizowanym przez Dziecięcą Szkółkę Piłkarską MB 10 w Lipnie. Nie bez echa przeszedł również obóz piłkarski dla zawodników klubu, który odbył się podczas zimowych ferii.

Sukcesy naszych młodych piłkarzy nie byłyby możliwe bez wykwalifikowanej kadry oraz zespołu czuwającego nad organizacją treningów oraz wydarzeń sportowych. Dziękujemy również wszystkim sympatykom klubu – bez oddanych kibiców nasz klub nie byłby pełny! Widzimy się przy następnej okazji?