Turnieje Skrzatów i Żaków - 28.04.2018

Chociaż weekend majowy już dawno za pasem, chcielibyśmy przypomnieć jak bawili się zawodnicy KS Piłkarz na turniejach rozegranych pod koniec kwietnia. W sobotę 28 kwietnia w takich wydarzeniach uczestniczyła zarówno drużyna Żak, jak i Skrzaty.

Drużyna Żak (rocznik 2009) uczestniczyła w Turnieju Piłkarskim Brodnica Cup organizowanym przez Spartę Brodnica. W imprezie uczestniczyły 10 drużyn. Podopieczni Łukasza Kierzkowskiego w fazie grupowej wygrali 4 mecze oraz ponieśli jedną porażkę. Zajmując drugie miejsce w grupie nasi chłopcy zagrali spotkanie o 3 miejsce z zespołem Olimpii Grudziądz uznając w bezpośrednim spotkaniu wyższość rywali. 4 miejsce na 10 drużyn w turnieju to dobra lokata, chociaż w opinii Trenera Łukasza drużyna potrafi grać jeszcze lepiej, a dwie porażki w sześciu meczach to efekt braku szczęścia i odrobiny umiejętności, nad którymi drużyna będzie pracowała podczas treningów.

Skrzaty (rocznik 2011) uczestniczyły w turnieju zorganizowanym w Łysomicach przez LZS Mustang Ostaszewo.
Nasze dzieciaki wystąpiły po raz pierwszy na tego typu imprezie. Od początku widać było tremę u chłopców. Zdenerwowanie minęło z pierwszym gwizdkiem sędziego. Młodzi zawodnicy zagrali fantastycznie, osiągając fantastyczne wyniki - 5 zwycięstw i dwa remisy. Walka, poświęcenie, radość po zdobytych bramkach oraz uśmiech na twarzy tych chłopców to największy sukces w tym turnieju. Trener grupy Łukasz Kierzkowski był bardzo dumny z gry dzieciaków.